אירוע בחצר בימי הקורונה: כך תכינו את הגינה לחגיגה!

לעצב את הגינה

בתחילת משבר הקורונה, נראה כי זוגות רבים לקראת חתונה, הורים שתכננו לילדים שלהם אירוע בר או בת מצווה ובעצם כל מי שרצה להפיק אירוע מכל סוג שהוא, המתין בסבלנות עד יעבור זעם ואפשר יהיה לארגן אירוע רגיל מרובה משתתפים. ככל שחלף הזמן, נראה כי יותר אנשים הבינו שהמצב לא הולך להשתנות בקרוב וכי אם רוצים לארגן אירוע שמח, צריך למצוא את הדרכים לעשות את זה במסגרת המגבלות. אחת הדרכים לכך היא כמובן אירוע בחצר הבית תוך שמירה על הנהלים ועל כללי הריחוק. כך, מי שרוצה להפיק אירועי כלשהו צריך להכין את החצר לאירוח של מספר אורחים מסוים. אם גם אתם שוקלים לעשות זאת ולא בטוחים איך להכין את החצר לחגיגה, הנה כמה טיפים שאולי יעזרו.

השקיה וכיסוח של הדשא

אם בחצר שלכם יש כר דשא, כדאי בהחלט להכין אותו מראש על מנת שיהיה גם יפה וגם נעים לשהייה ביום האירוע. הפקת אירועי חינה, חתונות, בר/בת מצווה או ימי הולדת יצריכו מכם השקיה מסודרת כחודשיים לכל הפחות לפני האירוע, שכן קרחות בדשא או דשא צהוב ויבש הם לא מראה מלבב במיוחד. בנוסף, הקפידו לכסח את הדשא באופן מוקפד לפני האירוע כך שהאורחים יוכלו להנות ממראה נעים ומכובד.

ניכוש עשבים שוטים

חשוב מאד לזכור לנכש את כל העשבייה לפני האירוע ומומלץ להתחיל לעשות את זה כמה חודשים לפני. במקרים מסוימים ניכוש ידני לא יספיק ותצטרכו לרסס את העשבים העשבים השוטים על מנת להיפטר מהם. תוכלו לעשות זאת בעצמכם אם אתם מכירים את העבודה או לפנות לחברת גינון שתעשה זאת בעבורכם. כך או כך, הקפידו על העניין הזה מפני שגינה מלאה בעשבים היא לא תפאורה אידיאלית לאירועים כלל.

שתילה של צמחים ופרחים חדשים

כעת, מומלץ בהחלט לעשות מייק-אובר כללי לגינה שלכם ולהכין אותה לאירוע. גשו למשתלה ובחרו פרחים וצמחי נוי שיתאימו לקו הנוף הכללי של החצר שלכם כדי שתוכלו לעצב את הגינה. אם אתם מתכננים אירוע חתונה למשל, אפשר בהחלט לבחור בפרחים לבנים וצמחים שיהוו חלק טבעי ובלתי נפרד מהתפאורה הכללית של האירוע. אגב, אם ממילא תכננתם לשדרג את מראה הגינה עם עבודות גינון, האירוע המתקרב הוא תירוץ מעולה להתחיל לעשות את זה.

תכננו את סידורי ההושבה

זכרו כי אתם רוצים להנות מהחצר שלכם גם בתום האירוע ולא תרצו כי בסופו היא תישאר מלוכלכת או הרוסה. על כן, תכננו מראש את האזורים השונים באירוע ודאגו לפינות ישיבה מסודרות רחוקות מצמחים עדינים, בחרו במקומות נכונים לבר ולעמדת הדיג'יי ואם אפשר ארגנו פינה ייעודית לילדים, כך שהם לא יבחרו להתעסק עם הצמחייה.

אם תקפידו על הדברים הללו, תוכלו בהחלט להפוך את החצר שלכם לגן אירועים קטן, אינטימי ונעים!

נגישות
גלילה לראש העמוד