מה עושים במקרה של נזק לרכוש במהלך שיפוץ?

שיפוץ הוא תהליך מורכב אשר לא פעם משתבש בעקבות נזקים שנגרמו לשכנים בעקבות השיפוץ או בעקבות שיפוץ רשלני ולא מקצועי. מה עושים במקרה של נזק? אנחנו כאן עם כל הפרטים.

נזק לרכוש במהלך שיפוץ: כיצד תוכלו למזער נזקים ולקבל פיצוי?

אין ספק כי תהליך שיפוץ הוא תהליך מורכב, גם כאשר מדובר בשיפוץ קטן ובוודאי כאשר מדובר בשיפוץ רחב היקף. למעשה, בשנים האחרונות ניתן לראות כי מספר התביעות בעקבות נזקים לרכוש עלו, לרוב בעקבות שיפוץ רשלני אשר גרם לנזק לשכנים או לרכוש שלכם. לכן, במידה ונגרם נזק לרכוש, נדרש לפנות קודם כל לחברת הביטוח שלכם. חברות הביטוח (במידה ויידעתם אותם לגבי השינויים הצפויים בתהליך השיפוץ כמו גם הזמן הצפוי) הן אלו אשר אחריות על מתן פיצוי כספי, במסגרת של ביטוח דירה. נוסף לכך, חשוב לבצע רכישה עוד לפני השיפוץ של ביטוח עבודות קבלניות. מדובר בכיסוי ביטוחי הנועד להבטיח כי במידה ונגרם נזק מצד צד ג' חברת הביטוח היא זו שתישא בעלויות. אולם, לא פעם תנאי כיסוי הפוליסה משתנים מחברת ביטוח לאחרת, כפי שמסבירים משרד עורכי הדין אלמוג-שפירא, ולכן נדרש לקבל ייעוץ משפטי מצד משרד עורכי דין המתמחה בתחום.

מה עושים במקרה של נזק לרכוש במהלך שיפוץ.

קבלת ייעוץ משפטי לצורך בחינת הפוליסה

כל חברת ביטוח מציעה ביטוח צד ג' שונה, ולכן לא פעם נוצר מצב שבו החברה המבטחת מחליטה שלא לפצות ומטילה את גובה הפיצוי עליכם, כאשר לא פעם הסכומים יכולים להגיע לאלפי שקלים, בייחוד כאשר מדובר בנזק לרכוש. בשל כך, ייעוץ וליווי משפטי מצד משרד עורכי דין המתמחה בתחום של נזקי רכוש מהווה חלק בלתי נפרד מהתהליך אותו נדרש לבצע מתוך מטרה לקבל פיצוי.

את מי ניתן לתבוע בעקבות הנזק?

בתהליך של קבלת פיצוי נדרש לבחון את שאלת האחריות לנזק, כאשר לרוב את התביעה ניתן להגיש כנגד חברת הביטוח או הגורם האחראי לנזק, וכדאי לעשות זאת בטווח זמן סביר, אולם חשוב להבין כי לא תמיד צריך לבחור אלא ניתן לתבוע את שני הגורמים במקביל. מאחר ולכם אין את הכלים לבחון את עלות הפיצוי המגיע לכם כחוק, תפקידו של עורך הדין המלווה אתכם הוא לחסוך לכם התעסקות מיותרת ובמקביל ליצור קשר עם גורמי מקצוע מוסמכים הכוללים בין היתר שמאי כמו גם סוכן ביטוח אובייקטיבי, לצורך בחינת הפוליסה ובהתאם לכך קביעת האחריות. נוסף לכך, חשוב שלא להשהות את התהליך התביעה אלא לעשות אותה מיד לאחר שהתגלה הנזק, לצורך בחינת הנזק באופן מהיר ובהתאם לכך להגיש בזמן את הניירת כמו גם מסמכים נוספים לצורך מניעת מצב של התיישנות. לסיכום, באמצעות יצירת קשר עם משרד עורכי דין תוכלו לקבל פיצוי או לפצות צד ג', באופן מלא ותוך שמירה על האינטרסים שלכם.

נגישות
גלילה לראש העמוד