מטפחים את החברה בישראל: הכירו את עמותת אחינועם בראשות איל, משה ורפי אדרעי

עמותת אחינועם אותה הקימו האחים לבית משפחת אדרעי רפי אדרעי, משה אדרעי וכן איל אדרעי היא עמותה חברתית ללא מטרות רווח אשר שמה לה למטרה לצמצם את הפערים החברתיים במדינת ישראל, וזאת על ידי קידום של בני ובנות נוער המתגוררים באזור הפריפריה. למעשה, העמותה הצליחה מאז שנת 2018 לשמור על ראדר תקשורתי נמוך, אולם כעת הגיע הזמן שגם אתם תכירו את המייסדים ואת המתנדבים אשר פועלים בכל ימות השנה למען הטיפוח החברה הישראלית.

תוכנית סיוע לקידום נוער בסיכון

אחת מהתוכניות הגדולות והשאפתניות של עמותת אחינועם כוללת איתור של בני ובנות נוער שאינם מוכרים על ידי רשויות הרווחה ונמצאים בסיכון, וזאת מתוך מטרה לאפשר להם לפתוח דף חדש וכן ליצור מימוש של החזון האישי, כל זאת מתוך מטרה להוביל ליצירה של מערך תמיכה שמגיע לידי ביטוי בתמיכה ארוכת טווח המתחילה החל מגיל 16 ונמשכת עד לגילאים בוגרים, כאשר העמותה מספקת גם מלגות כלכליות. רפי אדרעי ביחד עם אחיו משה אדרעי וכן איל אדרעי רואים בתוכנית הזו כבעלת השפעה אדירה על היכולת להוביל למהלכים חדשים בחברה הישראלית, וזאת כחלק מטיפוח של בני הנוער בישראל אשר מהווים את דור העתיד.

 

 

חלוקה של מעל ל-25,000 מחשבים בזמן מגפת הקורונה

תוכנית הדגל של העמותה היא תוכנית חלוקת מחשבים המתבצעת במסגרת של איסוף של מחשבים חדשים או מחודשים וחלוקה לבני נוער הזקוקים לכך, וזאת בעקבות המעבר ללמידה מרוחקת. למעשה, רפי אדרעי מעמותת אחינועם ביחד עם אחיו החליטו להרים את הכפפה ולהעניק לכל תלמיד ותלמידה בישראל את ההזדמנות לקבל חינוך איכותי ושווה ערך, וזאת למרות הקשיים הכלכליים אשר מונעים רכישה של מחשב יקר. תוכנית זו זכתה לשם לא משאירים אף תלמיד מחוץ לכיתה, כאשר במסגרת הפיילוט חולקו מעל ל-25,000 מחשבים. לאור ההצלחה, החליטו המייסדים להרחיב את הפעילות גם לערים נוספות, כחלק מהבנה כי מדובר בתוכנית מהפכנית ובעלת השפעה חיובית על עתידם החינוכי של הנוער בישראל.

תומכים בבני הנוער בני העדה האתיופית

תוכנית נוספת אותה מקדמים בעמותה היא תוכנית המתמקדת בתמיכה וסיוע לבני ובנות נוער בני העדה האתיופית, וזאת מתוך מטרה לאפשר להם להגדיל את הסיכויים להשתלבות ביחידות מובחרות כמו גם תפקידי קצונה. במסגרת התוכנית הזו מלווים את בני הנוער ומקפידים על חיזוק הרמה המנטלית לצד יכולת המנהיגות, כחלק מהעלאת הביטחון והדימוי העצמי לקראת המבחנים בצבא וכן שירות בתפקידים בכירים. תוכנית זו זוכה להצלחה אדירה, ועדות לכך ניתן למצוא באחוז הגבוה של הבוגרים אשר הצליחו להתקבל ליחידות הללו ואף לקבל את דרגות הקצונה, כאשר גם בסיום הפרק הצבאי מקבלים הבוגרים ליווי באמצעות תוכנית חלוקת מלגות.

לסיכום

עמותת אחינועם היא עמותה מיוחדת מאוד שפועלת מאז שנת 2018 למען צמצום פערים בחברה הישראלית, וזאת על ידי קידום של שורת תוכניות. היכולת של המייסדים ביחד עם המתנדבים להזיז הרים בשביל לטפח את החברה הישראלית ולפעול באופן מתמיד לטובת דאגה לעתיד היא זו שהופכת את העמותה הזו לבעלת השפעה חיובית, כמו גם כזו שזוכה לגיבוי מלא מצד הרשויות. מעוניינים לקבל פרטים נוספים אודות פעילות העמותה? זה הזמן להיכנס לאתר הרשמי, שם תוכלו לקרוא אודות הפעילויות ואף לקחת חלק בעצמכם, כל זאת מתוך מטרה להמשיך את הפעילות הענפה שהתחילה לפני שנים רבות ונמשכת בכל הכוח גם בימים אלו ממש, בכל רחבי הארץ ועם שימת דגש על אזור הפריפריה.

נגישות
גלילה לראש העמוד