מטפחים גם את הנפש: הכול על שיטת טיפול ACT

בדיוק כמו שאתם דואגים לטפח את הגינה שלכם ולהקפיד על יצירה של סביבה ביתית נעימה באמצעות שיפוץ, כך גם אתם צריכים לדאוג לעצמכם ולטיפוח הנפש. למעשה, בעידן המודרני המאופיין בלחץ מתמיד וכן רצון להצלחה ניתן להבחין במגמה שבמסגרתה הטיפולים הרגשיים מהגל השלישי כמו למשל טיפול ACT תופסים מקום מכובד באורח החיים של מטופלים המעוניינים לבצע שינוי, ולצאת מהתקיעות אותה הם חשים. אם גם אם אתם מרגישים שהגיע הזמן לטפל בעצמכם, בחרנו להציג את כל הפרטים אודות שיטת טיפול מתקדמת שזוכה להתעניינות הולכת וגוברת, ולא בכדי.

טיפול ACT –  קבלה ומחויבות במסגרת של גמישות פסיכולוגית

טיפול ACT הוא טיפול מהגל השלישי של טיפולים קוגניטיביים-התנהגותיים המתמקד בגמישות פסיכולוגית אשר נועדה להוביל לקבלה של תחושות קשות וחיוביות, וזאת מתוך מטרה להישאר במגע עם הרגע, במקום הרצון לשלוט. הטיפול הזה פותח לראשונה בשנות ה-90 ומאז צבר תאוצה, לא מעט בזכות היותו טיפול ממוקד המבוסס על מעל ל-100 טכניקות טיפול שונות שאותן מתאימים באופן מדויק לצרכים של כל מטופל. אתר חיבורים מפרט על טיפול act וזאת מתוך מטרה לחשוף את הציבור לטיפול מהסוג הזה אשר זוכה לאחוזי הצלחה גבוהים וכן לגיבוי מצד הקהילה המחקרית. הסיבה לכך נובעת גם בשל גישה טיפולית חדשנית המבוססת על התייחסות שונה לרגשות ולמחשבות, כחלק מיכולת לקבל כלים שבהם ניתן להשתמש בזמן אמת גם במצבי משבר וגם במצב של שגרה.

היתרון של הטיפול הזה נוצר בעקבות היכולת לשלוט בחוויה הפנימית ואף לקבל את המחשבות השליליות, כחלק מהבנה הכי הדחקה שלהן עשויה להוביל למצוקה נפשית שפוגעת באופן משמעותי באיכות החיים.

 

 

פיתוח של קבלה ומחויבות כלפי עצמכם – חלק בלתי נפרד מיצירה של אורח חיים בריא ומאוזן

בדיוק כמו שאתם מקפידים על עיצוב הבית באופן שמשרה רוגע על ידי שימוש בצבעים מרגיעים, כך גם אתם צריכים להקפיד על טיפוח הנפש שלכם, מתוך קבלה עצמית כי המחשבות והתחושות כמו גם רגעי משבר הם חלק בלתי נפרד מאורח החיים של כל אחד ואחת מאיתנו. ההחלטה על קבלת טיפול רגשי כמו טיפול ACT היא החלטה משנה חיים, בייחוד בשל היכולת להוביל ליצירה של מרך תמיכה רגשית המבוסס על הצרכים הנדרשים שלכם ותוך שימת דגש על מענה מדויק המותאם לרוח התקופה ולרצון העז להוביל ליצירה של אורח חיים בריא ומאוזן, גם בבית אבל גם בנפש.

למי טיפול ACT עשוי להתאים?

טיפול זה עשוי להתאים לקשת רחבה של מבוגרים אשר מעוניינים לצאת מהתקיעות אותה הם חשים כמו גם להתמודד עם מצבי משבר, כמו למשל פרידה מבן הזוג או פיטורין מהעבודה. הטכניקות כמו למשל טכניקת מיינדפולס לצד טכניקות טיפול נוספות שמרכיבות את הטיפול הזה הופכות אותה לבעל השפעה חיובית ואפילו דרמטית על היכולת להוביל ליצירה של מהלכים שבמסגרתם תוכלו לקבל על עצמכם גמישות מחשבתית ופסיכולוגית המעניקה מקום לכל מחשבה, אך לא נותנת לה להפוך לחלק מהזהות שלכם. על כן, פנייה למטפל מקצועי אשר קיבל את ההכשרה בתחום מהווה הזדמנות מצוינת לטפל בעצמכם ולטפח את הנפש הזקוקה לכך גם במצבים של משבר אבל גם במצבי שגרה.

לסיכום

טיפול ACT הינו טיפול קוגניטיבי-התנהגותי מהגל השלישי המתמקד בקבלת כלים לטובת גמישות מחשבתית ופסיכולוגית אשר מאפשרת להתחבר לערכים וכן להישאר במגע עם הרגע הנוכחי, וזאת למרות תחושות לא נעימות או קשות. בכך, ניתן יהיה להוביל לפיתוח של מסוגלות להתמודדות עם מגוון מצבים, כחלק מטיפוח של הנפש.

המידע באתר הוא לא חוות דעת רפואית או המלצה רפואית מכל סוג שהוא, ואין לראות בו חוות דעת רפואית ומקצועית. כדי לקבל את המענה המדויק לצורך הטיפול בבעיה יש לפנות לרופא ו/או למומחה בלבד.

נגישות
גלילה לראש העמוד