החורף כבר פה: איך בוחרים קבלן איטום?

קבלן איטום

החורף כבר ממש כאן וזה הזמן של כולנו להתכונן אליו כמו שצריך. בין היתר חייבים לקנות בגדים מתאימים ולראות מה נשאר משנה שעברה, חשוב להכין את הרכב לקראת החורף עם טיפולי חורף מקיפים ורצוי גם ריענון של כללי ואתגרי הנהיגה בחורף וכמובן שחשוב לדאוג לחימום טוב ואיכותי בבית. יחד עם זאת, ואם כבר דיברנו על החשיבות של הכנת הבית לחורף, אין ספק כי המשימה החשובה מכולן היא איטום של הגג. בישראל ישנם אמנם מעט ימי גשם, אך כשהגשם מגיע הוא חזק, מהיר ועוצמתי, ומי שלא דואג לאיטום הבית ימצא את עצמו עם נזילות, דליים ואלתורים בשיא של ימי החורף הקשים. כמובן שזוהי לא משימה כזו שסתם צריך לסמן עליה וי, אלא כזו שצריכה להיעשות באופן מקצועי ומוקפד ועל כן חשוב לבחור בבעל המקצוע המתאים. בואו ננסה להבין יחד איך לבחור קבלן איטום מקצועי.

איפה בכלל לחפש קבלנים?

בואו ננסה להבין קודם איפה אפשר למצוא קבלני איטום מנוסים ואמינים. אפשרות אחת שבה אנשים יבחרו הרבה פעמים היא פנייה לחברים שקיבלו שירות דומה והמלצה ישירה ממקור ראשון. כמובן שזה נהדר, אבל בטח שלא תמיד אפשרי. מכאן אפשר לעבור לקבוצות בפייסבוק ולחיפוש אקראי בגוגל, אבל תמיד יש סיכוי שנגיע לבעל מקצוע שנראה נהדר אבל בפועל לא יודע לספק את הסחורה. אז מה עושי? ובכן, במצבים הללו תוכלו למצוא קבלני איטום מצוינים באתר שיפוצים פלוס שמרכז את כל בעלי המקצוע השונים בארץ (ולא רק קבלני איטום אגב) ומאפשר לכם לאתר אותם ממש בקלות דרך אזור מגורים, שירותים שמוצעים, המלצות וכן הלאה. מעבר לכך תוכלו למצוא באתר הרבה מאד מידע מקצועי בנושאים שונים של שיפוצים ותחזוקת הבית, ככה שלגמרי שווה להציץ. כעת, בואו ננסה להבין בדיוק מה הופך קבלן איטום לטוב ומומלץ.

איך לבחור קבלן איטום?

ובכן, יש כמובן הרבה מאד פרמטרים בגינם נבחר בעלי מקצוע מכל סוג שהוא כמו המחיר שהם לוקחים, האדיבות והפניות שלהם, הידע המקצועי וכן הלאה. כמובן שהם תקפים גם לגבי בחירת קבלן איטום, אך כאן יש גם באופן ספציפי שלושה פרמטרים קריטיים ביותר שצריך להקפיד עליהם תמיד:

תעודת אוטם והיתר עבודה בגובה:

לא כל קבלן שהוא, מקצועי ככל שיהיה, מורשה לעסוק באיטום גגות ומבנים. מי שעובר את ההסמכה הזו מחזיק את הכלים המתקדמים והעדכניים ביותר לאיטום מקצועי ולא כדאי להתפשר על זה. באתר משרד הבינוי והשיכון ניתן למצוא מידע לגבי כל קבלן ולראות אם הוא מורשה איטום. כמו כן חשוב להקפיד שלקבלן יש היתר עבודה בגובה כי אם לא אתם אלו שחשופים לתביעות.

אחריות:

האחריות שנהוג לתת בתחום הזה היא בין חמש לעשר שנים. מומלץ תמיד לבחור בקבלן שנותן את התקופה הארוכה ביותר כי זה מעיד על המקצועיות שלו ועל איכות החומרים שהוא עובד איתם. שימו לב שעל התעודה רשומים הפרטים המלאים של העסק.

הצעת מחיר מפורטת:

איטום הגג זו מלאכה מורכבת. היא מצריכה לעיתים שבירה של רעפים, הזזה של רהיטים וחפצים, פינוי של פסולת ועוד. בדקו בדיוק מה כוללת ההצעה של הקבלן והאם הוא עושה את הדברים הללו. שאפו לקבל פירוט מדויק ככל הניתן של מהות העבודה וכמובן מהי האחריות שאתם מקבלים.

אם תקפדו ביתר שאת על שלושת הדברים החשובים הללו תצליחו בהחלט למצוא קבלן איטום טוב והחורף יעבור על הצד הטוב ביותר.

נגישות
גלילה לראש העמוד