איך אפשר לשמור על שואב האבק הרובוטי לאורך זמן?

יש לכם שואב אבק רובוטי? נמאס לכם שהוא נתקע כל שני וחמישי? הגעתם למקום הנכון, קבלו את כל הטיפים שיעזרו לכם לשמור עליו.

נקו את השואב אחת לכמה חודשים

לא משנה איזה סוג של שואב אבק יש לכם, בין אם הוא מסוג שואבי אבק אלחוטיים ג'ימי שאינו צריך כבל או שואבי אבק שוטפים – הוא כנראה צריך להתמודד עם כמות לא קטנה של לכלוך בכל יום. לכן, אחת לחודש אנחנו ממליצים לכם לנקות את שואב האבק על מנת להימנע ממצב כזה. ברוב המקרים, שואב האבק נתקע כתוצאה מהצטברות של שערות בגלגלים שלו וברכיבים פנימיים נוספים בחיוניים לעבודה תקינה. תוכלו להיעזר בהוראות היצרן על מנת לפרק את החלקים הפנימיים של השואב ולנקות אותם. שימו כפפות לפני שאתם עושים את זה, מדובר בלכלוך שברוב המקרים לא נעים במיוחד להתעסק איתו.

נקו את הפילטר אחת לכמה ימים

בכל שואב אבק יש פילטר שהתפקיד שלו הוא למנוע מלכלוך קשה לחדור פנימה לרכיבים הפנימיים ולגרום לתקלות. את הפילטר הזה מומלץ מאוד לנקות אחת למספר ימים על מנת שלא תהיה סתימה במערכת. בחלק משואבי האבק הרובוטים ניתן גם לשטוף את הפילטר במים זורמים, זה ודאי יהיה הכי יעיל. חשוב לציין שאם הוא יהיה סתום השואב פשוט לא יצליח לבצע את העבודה שלו כמו שצריך.

 

הכינו את הבית לקראת השאיבה

אם אתם מגדירים את שואב האבק הרובוטי שלכם שיעבוד בשעות שאתם לא נמצאים בבית, אתם חייבים להכין את הבית כמו שצריך לשאיבה. אם תשאירו על הרצפה פריטים כמו גרביים, תחתונים או חלקי פלסטיק קטנים, כל אלה עלולים לחדור לתוך השואב ולגרום לתקלות. מעבר לעובדה שתצטרכו להתמודד עם התקלה, השואב כמובן יפסיק את עבודתו ולא ישאב את הבית.

יש לכם בעלי חיים בבית? צפו לתחזוקה לא פשוטה

אם יש לכם בבית חיית מחמד כמו כלב או חתול, קחו בחשבון שתצטרכו לעבוד פי שניים על מנת לתחזק את השואב שלכם. בדרך כלל חיות המחמד משירות מגופן כמות גדולה מאוד של שיער שנתפס ברולרים של השואב ופשוט תוקע אותם. בנוסף, כשיש בעלי חיים בבית מאד קשה לתזמן את השאיבה לזמן שבו אתם לא נמצאים, קחו זאת בחשבון.

החליפו את האביזרים של השואב

לעיתים יש מקרים שבהם שום פעולה שלכם לא תעזור ותצטרכו להחליף את האביזרים של השואב. למשל, יש מקרים שבהם לא משנה כמה תנקו את הפילטר, סביר להניח שהוא פשוט עשה את שלו וכדאי להחליף אותו. גם מברשת הרולר של שואב האבק הרובוטי היא אביזר עדין מאד ועם הזמן היא נשחקת ועושה את עבודתה פחות טוב. במצב כזה, אנחנו בהחלט ממליצים לכם להחליף אותה במברשת חדשה. בשואב האבק הרובוטי יש מברשת צד שהתפקיד שלה הוא להגיע למקומות שלשואב מאד קשה להגיע אליהם, כמו לפינות למשל. יש מקרים שבהם מצטברת כמות כה גדולה של לכלוך על השערות שלה, עד כדי כך שפשוט כדאי להחליף אותה בחדשה. כאן יש כמה אופציות להחלפה שיעזרו לכם לשמור על המכשיר, כדאי להמשיך לקרוא.

לסיכום

אין ספק ששואב אבק רובוטי הוא מוצר יעיל במיוחד שיכול להקל עלינו באופן משמעותי בכל הקשור לניקיון הבית. עם זאת, על מנת לשמור עליו שישרתם אתכם לאורך שנים, אתם צריכים להקפיד על תחזוקה נכונה שלו וליישם את הטיפים שהצגנו במאמר הזה.

נגישות
גלילה לראש העמוד