על מה אחראי קבלן שיפוצים?

הנה הגיע הרגע בו אתם מבינים כי חסכתם מספיק כסף לביצוע שיפוץ גדול בדירה! וכעת אתם כבר מוכנים ומזומנים לשפץ את הנכס, להשביחו, וחשוב מכל – לעלות את רמת החיים שלכם או של הדיירים במבנה.

אבל רגע לפני שאתם בוחרים את קבלן השיפוצים שיבצע את עבודות השיפוץ, חשוב שתכירו את סוגי העבודות שקבלן מסוג זה יכול לבצע, וכמובן שתבינו מהם תחומי האחריות של קבלן בעת שיפוץ נכסים ומבנים, ומהי האחריות שלו לאחר סיום העבודות.

קבלן שיפוצים

בכל הנוגע לתחום הנדל"ן, רבים מעוניינים לשכור קבלן שיפוצים יעיל ומיומן על מנת לבצע שלל עבודות שיפוץ, כמו: סגירת מרפסת, הוספת מרפסת, תיקון מבנים, ביצוע עבודות איטום, עבודות שיפוצים בגובה, חיזוק מבנים, הריסת מבנים ובנייה מחדש, כמו גם שלל עבודות אשר מעלות את איכות החיים במבנה, משפרות את המראה החיצוני של כל דירה, בית או בית עסק וגם מעלות ומשבחות את הנכס.

ואכן, קבלני שיפוצים ישנם בכל רחבי הארץ המבצעים עבודות שיפוצים מסיביות, גדולות ובינוניות אשר נועדו לשפר את התנאים במקום, תוך שקבלנים מבצעים בדרך כלל את העבודות לבד או בסנכרון ושילוב מגוון בעלי מקצוע המבצעים שלל עבודות שיפוץ, בניית תשתיות ובניית אלמנטים לעיצוב ותיקון המבנה.

אז על מה אחראי קבלן שיפוצים לאחר הקמת המבנה ובזמן הבנייה והשיפוץ? הנה כמה מתחומי אחריותו:

הצעת מחיר הוגנת

חשוב כי הקבלן יאפשר לכם הצעת מחיר הוגנת שאינה משתנה במהלך ימי השיפוץ או תוך כדי תנועה. בחרו קבלן שיוכל לשלוח לכם חוזה והצעת מחיר מסודרת, כאשר בחוזה ישנם כלל הסעיפים החשובים, בזמן שיש לעבור בקפידה על החוזה ולראות כי הוא מגן עליכם מפני תביעות ונזקים.

כלים, ציוד וחומרים

שימו לב כי בהצעת המחיר ברור לכם ולקבלן מי משלם על החומרים והציוד לשיפוץ. כיום ישנן כמה שיטות להצעות מחיר: חלקן כוללות חומרים לאביזרים לשיפוץ וחלקן לא. לכן חשוב לשים לב לפרטים הקטנים ולקבלת הצעת מחיר המתאימה לתקציב וליכולות שלכם.

קבלן שיפוצים

סנכרון בין שלל אנשי המקצוע

קבלן שיפוצים אחראי על בחירת אנשי מקצוע או קבלני משנה שיעבדו במבנה, ישפצו אותו ויבצעו את כל הפעולות הדרושות לתהליכי הבנייה. לדוגמא: על מנת להניח תשתיות חשמל חדשות, יצטרך קבלן הבנייה לבחור איש מקצוע מטעמו (קבלן חשמל) ולתכנן עמו את עבודות החשמל וזאת כדי שיוכל לבצע את הנחת התשתיות בצורה מקצועיות ובטוחה, שכן לא כל קבלן שיפוצים מומחה בתחום החשמל.

את התיאום בין אנשי המקצוע והסנכרון ביניהם מבצע הקבלן על מנת שהלקוחות ובעלי המבנה, לא יצטרכו לחפש לבד אנשי מקצוע ולבצע את התיאומים השונים ביניהם.

ביצוע בדק בית

אחת הפעולות שחשוב לבצע בזמן בנייה ושיפוצים, הינה ביצוע בדק בית שנועד לעקוב אחר תהליך הבנייה ולגלות ליקויים, כמו גם להציע שלל פעולות לתיקונם. כיום ישנן חברות בנייה אשר מספקות שירות בדק בית הניתנים משלל בעלי מקצוע, כמו מהנדסים, קוסנטרקטורים ואנשים המומחים בתחום ליקויי הבנייה.

קבלת אחריות מקצועית

שימו לב כי הקבלן מציג בפניכם ביטוח אחריות מקצועית אשר נועד בראש ובראשונה לבטח כל נזק שעלול להיגרם או להיווצר עקב פעולות הבנייה והשיפוץ. בכך תוכלו אתם להימנע מהוצאות במידה ויחולו נזקים במקום.

תיקונים

ביצעתם עבודות במבנה והכל נראה בסדר? מצוין! אבל איך פועלים במידה וישנן תקלות בתשתיות, באיטום, בריצוף, או בכל אלמנט שנבנה על ידי הקבלן? במקרים כאלה חשוב לקבל אחריות של כמה שנים מהחברה הקבלנית עבור העבודות שהיא ביצעה. חברות קבלן אחראיות לפחות לשנה על עבודות שיפוץ שנעשו על ידן, והן מתקנות תקלות במבנים ובאלמנטים שדורשים תיקון, וזאת ללא תשלום נוסף מהלקוח.

 

לסיכום, כדי לשפץ את הבית בקלות, על מנת שלא יהיו דאגות לאחר השיפוץ, כמו גם שתוכלו ליהנות ממבנה נעים וחדיש: יש לבדוק את כלל תחומי האחריות של הקבלן, לעגן אותם בחוזה ובכך למנוע קונפליקטים או סכסוכים עם הקבלן בהמשך.

קראו גם: משפצים? אלה הדברים שחשוב לשים לב אליהם!

נגישות
גלילה לראש העמוד