בונים בית חדש: אלו בעלי המקצוע שאתם צריכים בדרך

בניית בית חדש היא עניין מורכב מאוד. מאיפה מתחילים? נקודת התחלה טובה, היא להבין מהם בעלי המקצוע שתצטרכו לבחור. לכל הפחות, רשימה זו תיתן לכם פרופורציה, לגבי היקף העבודה הרב שנדרש:

אדריכלות ועיצוב פנים

חשוב לומר כי החשיבות של אדריכלות ועיצוב פנים היא בהיותם שני תחומי על, שבעלי המקצוע שלהם משפיעים על התכנון והבניה באופן נרחב. האדריכל במיוחד מהווה גורם שמשמש בתפקידים רבים, כולל "פיקוח עליון" על הפרויקט מול הרשויות. הוא עשוי לקבל גם משימות של מפקח הבניה, אם לא ממונה בעל תפקיד כזה. על עיצוב הפנים עשוי להיות אחראי האדריכל או מומחה לנושא זה.

קבלן בנייה

איש מקצוע שמרכז את בחירת וניהול רוב אנשי המקצוע שייקחו חלק בבניה. היתרון – פחות "כאב ראש". החיסרון – תוספת מחיר.

מנהל עבודה

החוק מחייב להעסיק מנהל ראשי לעבודה ולבטיחות באתר.

מפקח בנייה

בעל מקצוע מטעם היזם, שמוודא שהכל מתבצע כפי שתוכנן ובאיכות טובה.

בניית בית חדש

מהנדס מבנים (קונסטרוקטור)

אחראי על היבטים טכניים של בטיחות, חוזק מבנה ועמידה בתקנים בנידון (כולל לקבלת אישור לממ"ד מפיקוד העורף).

יועץ קרקע

מסייע בהכרת הקרקע עליה מתכוונים לבנות והתאמת התכנון בהתאם.

עוד מומחי תשתית

בתכנון ובניית התשתית לבית, ייקחו חלק גם מודד, קבלן עבודות עפר, קבלן ריצוף, קבלן שלד, קבלן איטום, מומחה אינסטלציה, קבלן טיח וצבע וקבלן פיגומים. כמו כן, גגנות ורעפים הם תחומים מרכזיים שייזקקו למומחים איכותיים.

אבטחה

נושא האבטחה בבית פרטי גדול, סביר שידרוש מומחי אזעקות, מצלמות ואולי גם חברת שמירה.

אחרי שהרוב מוכן

אחרי שרוב המבנה מוכן, ישנו עוד שלב לא קצר שבו יטפלו בין השאר מומחי תאורה, גז, קמין, ריהוט, מטבחים ונגרות, פרקטים ושטיחים. חשוב לציין כי יש צורך בעוד מומחים משלימים, כמו יועץ פיננסי, עו"ד, חברת ביטוח, חברת ניקיון, חברת הובלות. נוסף לכך, כדאי להיעזר במומחי תכנון וביצוע, ל"פיתוח חוץ" וגינון. נזכיר, כי בבתים פרטיים רבים, הגינה וכל היקף הבית מהווים אזור חשוב ביותר, אסתטית ולא רק.

ומה עוד? ספקים למוצרים שונים שייבחרו עבור הדירה ושיסייעו לעתים בהתקנתם, כמו מוצרי אלומיניום, דודי שמש, מיזוג אוויר, דלתות וחימום. מעבר למומחים מסוגים אלה, שהם לרוב חיוניים ובחלקם מחויבים לפי החוק, תעבדו קרוב לוודאי עם עוד בעלי מקצוע, לתחומים משניים דוגמת אקוסטיקה.

 

לסיכום

אם הגעתם עד כאן ולא נבהלתם מאורך רשימת בעלי המקצוע (והיא לא רשימה מלאה..), כדאי לכם להמשיך באותה גישה מסודרת. בפרויקט בהיקף רחב כזה (בניית בית), זו הגישה שתאפשר לקדם אותו ביעילות. וכמובן – הסיוע החיוני של מומחי אדריכלות ועיצוב פנים.

נגישות
גלילה לראש העמוד