עיצוב הבית לאחר שיפוץ: טיפים ורעיונות להשראה

סיימתם לשפץ את הדירה? מעולה! כעת יש בעלותכם נכס יעיל ואיכותי כמו גם כזה שערכו עלה אוטומטית עם השיפוצים. לאחר שיפוץ דירה, עומד בפניכם שלב העיצוב – מה שיהווה הטאצ' האחרון והחשוב ביותר עבור המרחב בו אתם גרים. אז איך תעצבו את הדירה לאחר שיפוץ? הנה כמה טיפים ורעיונות לקבלת השראה:

עיצוב הבית

פרקטיות

רהיטים פרקטיים ופונקציונליים, לא רק יסייעו לכם לעצב את החלל אלא גם יחסכו במקום ובעלויות. חשוב להתאים את הקונספט העיצובי לצרכי הדיירים, ולמצוא את הרהיטים האידיאליים ביותר. למשל, סלון פינתי יכול להיות נהדר בעבורכם, משום שאינו תוחם את החלל ויחד עם זה מספק מערכת ישיבה פונקציונלית. נסו לסייר בין חנויות רהיטים שונות על מנת למצוא את הרהיטים הרלוונטיים בעבורכם, כשמומלץ להגיע אל 'ארנה רהיטים', חנות רהיטים הנמצאות ברחוב אבולעפיה 15 תל אביב. החנות יכולה להעניק לכם לא מעט השראה לעיצוב הבית וזאת בשל הצגת מגוון רהיטים מעוצבים וייחודיים.

סיור בין בתים פתוחים

בישראל מתקיימת בכל שנה תערוכת בתים פתוחים באזורים כמו יפו – תל אביב, ישוב הר הדר שבהרי ירושלים, ואף ישנן תערוכות ברחובות כמו בזיכרון יעקב או בשכונת עין כרם הירושלמית. שיטוט בתוך בתים יפים ומעוצבים (לרוב מדובר בעיצוב אדריכלי), יקנה לכם השראה ורעיונות לעיצוב הדירה שלכם. מוטב לברר ברחבי הרשת מתי נערכים סיורים מסוג זה, על מנת שתוכלו להיערך לכך בהתאם.

בחינת מגזינים ואתרי אינטרנט

קבלו השראה ממגזינים ואתרי אינטרנט העוסקים בעיצוב. זה נכון, כיום אפשר לגלוש בין מגוון אתרי אינטרנט בהם ניתן למצוא תמונות של חללים מעוצבים, אבל אין כמו מגזינים העוסקים בעיצוב אשר יוכלו לספק לכם השראה אמתית. במידה ואין לכם מגזינים זמינים, בחנו אתרי אינטרנט טובים, כמו גם כתבות ייעודיות ברשת, וקבלו מהם רעיונות לעיצוב הבית.

טיפ: ערכו קובץ מסודר הכולל רעיונות שאהבתם, כך תוכלו לבחור בתום התהליך את העיצובים האידיאליים ביותר.

שימוש בפלטפורמת פינטרסט

כדי לקבל השראה נוספת, ולשמור באופן אפקטיבי את העיצובים האהובים עליכם, היעזרו בפלטפורמת pinterest. בפלטפורמה זאת ניתן לייצר לוח וירטואלי של תמונות על ידי לוחות מיוחדים שמקנים השראה בעיצוב בתים, מטבחים, קירות וטפטים. כמו כן, בפלטפורמה תוכלו לשחק ולבחור שיטות עיצוב לקבלת השראה ורעיונות.

שווקים ודוכנים של תוצרת מקומית

ברחבי הארץ יש לא מעט שווקים ייחודיים, בהם תוכלו למצוא אלמנטים דקורטיביים שעוצבו על ידי אמנים מקומיים, בין אם מדובר בפסטיבלים הנערכים ברחבי הארץ או בשווקים קבועים. כך למשל תוכלו למצוא תמונות מעוצבות של מעצב מקומי, שטיחים שנסרגו בעבודת יד ואלמנטים מיוחדים נוספים שיתרמו באופן ניכר לעיצוב החלל הביתי.

טיפ לסיום: תכננו את עיצוב החלל לצד תהליך השיפוץ

בתחילת תהליך השיפוץ, ועוד לפני שאתם מתחילים למדוד, לרכוש ריהוט חדש ולהזמין משפצים ומעצבים: יש לבחור את סגנון העיצוב שתמיד חלמתם עליו תוך בחירת סגנון פרקטי שמתאים לצרכים שלכם בזמן ההתנהלות בדירה. בחרו את סגנון העיצוב שאתם מתחברים אליו, גם מבחינת מראה חיצוני וגם מבחינת תחושה אישית.

נסו להבין איזה סגנון דירה יקנה לכם שקט נפשי, שמחה ואושר. האם מדובר בסגנון המודרני שנחשב עשוי במראה מינימליסטי ונקי? או שמא אתם מתחברים לסגנון הכפרי המאופיין במראה ריהוט גס, כבד ומלווה בפריטים צבעוניים? וודאו כי מראה הדירה יעיד גם על אופייכם ועל אופי המשפחה שלכם.

ומדוע חשוב לעשות זאת לצד תהליך השיפוץ? ובכן, כך תוכלו לתכנן את עיצוב החלל באופן האידיאלי ולהימנע מעבודות שיפות נוספות בעתיד (כמו הוספת שקעים, שינויים במערכת האינסטלציה וכו').

 

יש לא מעט רעיונות ייחודיים לעיצוב הבית, כשמומלץ לאסוף את כל הרעיונות שמצאו חן בעיניכם, ולנסות להרכיב את העיצוב האידיאלי ביותר. בהצלחה!

נגישות
גלילה לראש העמוד