המדריך המלא לגידול עשב חיטה בגינה הביתית

גידול של עשב חיטה בבית מהווה דרך מצוינת לנצל את המרכיבים התזונתיים הגבוהים המצויים בעשב, וזאת בעקבות היותו מזון על שזוכה לביקוש אדיר בשנים האחרונות. אם עד לפני מספר שנים הגידול של העשב התבצע מעבר לים, כיום התמונה השתנה בזכות היכולת לגדל באופן עצמאי אצלכם בחצר, וזאת כחלק מיצירה של מערך המאפשר לכם לפתח גם תחביב מהנה. כיצד מגדלים את העשב בגינה ומה חשוב לגבי השימושים בו? להלן כל הפרטים.

עשב חיטה – בוסט של אנרגיה מהטבע

כאשר אנו מתייחסים לשם עשב חיטה הכוונה היא למגוון גדול מאוד של עשבים שאותם היו מגדלים בעבר בעיקר באזור אירופה וארצות הברית, אולם בשנים האחרונות ולאור המודעות ההולכת וצומחת בכל הקשור להשפעות החיוביות של העשב, החלו לגדל אותן גם כאן בישראל, וזאת באמצעות השרייה של הזרעים ולאחר מכן יתחיל תהליך ההנבטה על מגש, כאשר חשוב לדעת כי נהוג לקצור את העשב לגובה של 15 ס"מ לפחות. בשנים האחרונות ניתן להבחין במגמה שבמסגרתה חברות ישראליות כמו גם בין לאומיות החלו לשלב את העשב הזה בתוספי תזונה, וזאת בשל ריכוז גבוה של מינרלים כמו גם חלבון וכן נוגדי חמצון המצויים בתוך העשב ואשר מאפשרים להוביל ליצירה של בוסט אנרגטי מהטבע. אם אתם מחפשים מידע אודות התוסף, כאן תמצאו מידע נוסף על תוסף תזונה עשב חיטה באתר ויטה פלוס, וזאת מתוך מטרה להעשיר את הידע ואף להוביל ליצירה של מערך המאפשר לכם לא רק לגדל את העשב אצלכם בבית ולשתות אותו אלא גם להשתמש בו כחלק מקפסולות מרוכזות וטבעיות לחלוטין, ללא תופעות לוואי.

כאשר בוחנים את ההשפעות החיוביות של עשב חיטה לטובת יצירה של אורח חיים בריא ומאוזן, אין ספק כי מדובר בהזדמנות מעולה בעבורכם ליצור אורח חיים בריא ומאוזן המשלב בין תוסף תזונה איכותי המכיל את כל המינרלים החיוניים לגוף האדם ואשר עשויים לסייע לטובת מגוון רחב של מצבים כמו למשל פעילות מעיים תקינה, חיזוק המערכת החיסונית  ועוד לצד שייק מרענן שיכניס לכם את בוסט הבריאות לו אתם זקוקים, ביחד עם בני המשפחה והחברים.

 

 

גידול עצמאי של עשב חיטה – כל אחד יכול!

אם עד לפני מספר שנים קשה היה מאוד להשיג את הזרעים של עשב חיטה, כיום באמצעות חנויות הטבע ניתן לבצע רכישה של זרעים איכותיים אותם שותלים במגש או בתוך עדנית. כאן תוכלו למצוא 11 סיבות מדוע כדאי לכם לשתות את השייק שאותו אתם תפיקו כתוצאה מהנבטה של עשב החיטה, כאשר שימו לב כי תהליך הגידול מתבצע בצורה הדרגתית. כיצד היא מתבצעת? ובכן, בשלב הראשון משרים את הזרעים למשך כ-30 שעות במים קרים, ובשביל לדאוג לכך שהמים יישארו קרים לאורך זמן אפשר להוסיף קרח מעת לעת כמו גם להחליף את המים מדי מספר שעות. בשלב הבא פורשים את הזרעים בתוך מגש, ולוחצים אותם בעדינות רבה כך שהם נבלעים לתוך האדמה אבל לא מכוסים באופן מלא. לאחר מכן מכסים את המגש ומציבים אותו בסמוך לשמש, אבל לא באופן ישיר. בכל מספר ימים בדקו כי האדמה לחה ובעת הצורך הוסיפו מים, ושימו לב כי השמש מכסה את המגש באופן חלקי. בפרק זמן של כמה שבועות תוכלו כבר להבחין בהנבטה ראשונית, ולאחר מכן קצירה של העשב תתבצע כאשר הוא מגיע לגובה של לפחות 15 ס"מ.

באמצעות מטחנה ייחודית ניתן יהיה לסחוט את הזרעים ולהפוך אותם לשייק ירוק מרענן שאותו אפשר לשתות איך שהוא או בשילוב של מזון על נוסף כמו למשל ספירולינה, צ'יה ועוד, ובכך לשדרג את האופן שבו אתם פותחים את הבוקר.

לסיכום

עשב חיטה הוא סופר פוד מעולה בעבור מבוגרים כמו גם בילדים, בשל היתרונות הבריאותיים המיוחסים לו. באמצעות גידול עצמאי תוכלו לשלב בין שייק מרענן לבין נטילה של תוספי תזונה המכילים גם את עשב החיטה, כחלק מיצירה של אורח חיים בריא ומאוזן המשלב גם חומר גלם איכותי כמו עשב חיטה.

המידע באתר הוא לא חוות דעת רפואית או המלצה רפואית מכל סוג שהוא, ואין לראות בו חוות דעת רפואית ומקצועית. כדי לקבל את המענה המדויק לצורך הטיפול בבעיה יש לפנות לרופא ו/או למומחה בלבד.

נגישות
גלילה לראש העמוד