לימודי עיצוב פנים ואדריכלות: סיימנו ללמוד, מה עכשיו?

לימודי עיצוב פנים ואדריכלות

רבים בוחרים ללמוד עיצוב פנים או אדריכלות, ועם סיום הלימודים, מתחילים לפלס את דרכם בתחום. חלק מעדיפים להמשיך לתואר שני, וחלק מעדיפים להתחיל לעבוד ולצבור ניסיון. מה עושים אחרי הלימודים? ריכזנו בעבורכם מספר טיפים בנושא.

מתחילים לחפש עבודה

האופציה האידיאלית ביותר שעומדת בפני רוב בוגרי לימודי העיצוב, היא למצוא עבודה בתחום ולהתחיל לצבור ניסיון. קחו בחשבון, שאם למדתם אדריכלות, יש לכם תקופת סטאז' שעליכם לעבור, בניגוד למי שלמדו עיצוב (למרות שיש מי שבוחרים בסטאז' בכל מקרה).

ההמלצה היא להתחיל כג'וניור בחברה גדולה או קטנה, מתוך מטרה לצבור ניסיון תעסוקתי, וללמוד מניסיונם של אחרים, שכבר עוסקים בתחום לא מעט שנים. העבודה כשכירים יכולה לסייע לכם המון, והיא תאפשר לכם ללמוד את העבודה בשטח (ולא כפי שלמדתם עד עכשיו… בכיתה ובאופן תיאורטי). מעבר לזה, תוכלו ליצור קשרים עם קולגות בתחום, להכיר אנשים ולפגוש מעצבים מכל רחבי הארץ – וזה אף פעם לא מזיק.

אופציה נוספת שכדאי לקחת בחשבון היא חיפוש עבודה בחו"ל, והיא יכולה להתאים ללא מעט בוגרים. כיום, יש חברות ייעודיות שמסייעות במציאת עבודה בארצות אחרות, ובהחלט תוכלו להיעזר בהן לשם כך. אגב, אם יש לכם דרכון אירופאי, תוכלו לעבוד באופן חוקי בכל אחת ממדינות האיחוד.

לימודי עיצוב פנים ואדריכלות

ומה לגבי עסק עצמאי?

ובכן, גם זו אופציה לא רעה בכלל, אם כי מומלץ לפני כן לצבור ניסיון בחברה מוכרת, אבל זו לא חובה. יש לא מעט בוגרים שבוחרים להקים עסק עצמאי, ולסלול לעצמם את הדרך בתחום העיצוב. אם בחרתם לעשות זאת, כדאי להתייעץ עם אנשי מקצוע, וכמובן לטפל בכל הנושאים הבירוקרטיים הטמונים בהקמת עסק בתחומים הללו.

תואר שני, זו אופציה?

לא כולם ממהרים ללמוד לתואר שני בתחום העיצוב, אבל אם אתם מרגישים צורך להמשיך להתמקצע וללמוד, זו בהחלט עשויה להיות אפשרות טובה בעבורכם. המכללות והאוניברסיטאות השונות ברחבי הארץ, מציעות לא מעט לסטודנטים לתואר שני בתחומים הללו, וזה בהחלט משהו שכדאי לשקול אותו. עם זאת, קחו בחשבון שלעיתים תעדיפו לצבור ניסיון תעסוקתי בתחום, משום שבלא מעט מקרים ובעיקר בראיונות עבודה, יבקשו מכם תיק עבודות או ניסיון כלשהו בתחום זה. לכן, חשוב לקבל החלטה מושכלת בנושא.

שנסכם?

האמת היא שיש כמה וכמה אפשרויות שונות ומגוונות, בין אם תבחרו לעבוד בארץ, לעבוד בחו"ל, להקים עסק עצמאי או להמשיך ללימודי תואר שני. נסו להבין איזו אופציה תהיה האידיאלית ביותר בעבורכם, ולו כדי שתוכלו לקבל החלטה מושכלת.

בהצלחה

נגישות
גלילה לראש העמוד