תנו לשמש לעבוד בשבילכם: יתרונות התקנת לוחות סולאריים על הגג

המעבר לאנרגיות מתחדשות הוא שם המשחק בכל הנוגע לחידושים בתשתיות והפקה של חשמל. אנרגיות אלו לא מזהמות ולא מעמיסות על המשאבים ההולכים ומצטמצמים של כדור הארץ. בשביל האדם הפרטי, כל זה אולי נשמע טוב ויפה אבל לא בטוח שמאד משכנע. אימוץ טכנולוגיות ירוקות נעשה בסופו של דבר משיקולים כלכליים בעיקר. בכך בדיוק עוסק המאמר הזה: טכנולוגיה ירוקה וסביבתית שהיא גם מאד משתלמת. המשיכו לקרוא וגלו כיצד גם אתם יכולים להתחיל להרוויח כסף ממש לחשבון הבנק.

לוחות סולאריים – מפיקים חשמל בחינם

היתרון הגדול בלוחות סולאריים הוא שהם מפיקים חשמל ממקור שהוא ללא שום עלות: אור השמש. התאים עשויים מחומר מיוחד אשר ממיר את הקרינה המגיעה בצורת פוטונים מהשמש לאנרגיה חשמלית שניתן להשתמש בה לכל צורך. תוכלו לקרוא עוד הסבר בנושא באתר wr-solar. באתר המקצועי הזה תמצאו מידע מעמיק ושלל מאמרים על לוחות סולאריים, ההתקנה, חישובים כלכליים ועוד.

לצורך העניין, נניח עכשיו לחלק המאוד טכני של כיצד הלוחות הסולאריים בדיוק עובדים ונעבור לשיקולים אשר מניעים כבר רבים בישראל להתקין מערכות כאלו על הגג.

מערכת חשמל סולארית – בחירה חכמה וסביבתית

ההתפתחויות הטכנולוגיות השונות, כמו גם חקיקות ותקנות שהתקבלו, הפכו את ההתקנה של לוחות סולאריים על הגג למשתלמת ביותר. ריכזנו כאן את עיקרי הדברים:

מכירה בטוחה של החשמל המיוצר

לא רבים יודעים זאת, אבל תאים סולאריים על בניינים משמשים לא רק לצריכה של דיירי הבניין אלא גם למכירה של חשמל בחזרה לחברת החשמל. החוזה הנחתם מול חברת החשמל הוא מחייב מבחינתה. חברת החשמל זוכה לגיבוי של המדינה וכספי המיסים ולכן התשלומים צפויים להגיע באופן מאד ודאי.

החזר השקעה טוב

מעבר לעובדה שהמערכת יכולה לסייע בחיסכון בחשמל, הרווחים אשר היא תגרוף לבעליה הופכים אותה להשקעה משתלמת. יחסית למידת הביטחון הרבה של ההשקעה, מדובר בהשקעה מעולה אשר יכולה להניב אחוזי תשואה רבים, לעיתים עד 8 אחוז! בסביבת ריבית נמוכה זהו יתרון גדול ופתרון למי שיש כסף פנוי להשקעה.

תנו לשמש לעבוד בשבילכם: יתרונות התקנת לוחות סולאריים על הגג

תרומה לסביבה

מערכות חשמל סולאריות תורמות הרבה מאד לאיכות הסביבה. הן מורידות את נטל ייצור החשמל מדלקים פוסילים כמו פחם, גז או סולר. בכך הם מורידים את הפליטות של הפחמן הדו חמצני הידוע כגורם מכריע בהתחממות הגלובלית. כפי שכבר ציינו, הסיבה הזו לבדה לא מספיקה למעבר והתקנה של לוחות סולאריים, אבל היא בהחלט מהווה גורם מעודד שנותן הרגשה טובה למי שפועל כך.

עלויות ראשוניות נמוכות

באופן יחסי ולעומת מה שהיה מקובל בעבר, מערכות סולאריות הן השקעה אפשרית להרבה מאד אנשים. כאשר ההשקעה הזו נחלקת בין דיירים של בניין משותף, היא הופכת לאפילו יותר זמינה. מערכות סולאריות ניתן לרכוש גם בסכום של כמאה אלף ש"ח. לעומת ההחזר, זו השקעה טובה.

אמינות

לוחות סולאריים התפתחו מאד בשנים האחרונות והם מציגים רמה גבוהה של אמינות. למעשה, חוץ מבדיקה תקופתית וניקוי, לא צפויה להם אחזקה אחרת כמעט בכלל.

אנרגיה סולארית מקבלת משמעות נוספת בישראל, מדינה שטופת שמש אבל ללא משאבי אנרגיה אינסופיים, אפילו למרות הגז שהתגלה בה. המעבר לאנרגיה סולארית כבר החל לפני שנים אחדות ועכשיו הוא נהיה רק משתלם יותר, בטוח יותר והגיוני יותר. אם בעבר המערכות הללו היו נחלתם של קומץ, כיום הן נצפות ביותר ויותר מבנים. אם גם לכם יש גג או אפילו שותפות בבניין עם גג – כדאי לכם לבדוק התכנות להקמת לוחות סולאריים עליו.

נגישות
גלילה לראש העמוד