חדר ארונות: למה הוא נחוץ?

ארון בגדים הוא אולי אחד הפריטים הנפוצים ביותר הקיימים בבתים בכל העולם ולמרות השפע העצום הקיים היום בתחום –  עד כמה הקדשתם מחשבה לאופן האחסון שלכם ומתי לאחרונה בדקתם אם העיצוב של הארון משמש אתכם בצורה יעילה? ארונות אחסון מגיעים בגדלים שונים ובצורות שונות וניתן לבצע התאמות שונות כדי שהשימוש של הארון יהיה לנוחות המרבית שלכם ויענה על כל הצרכים שלכם. במאמר הבא נדגים איך עושים זאת.

סוגי ארונות

בעוד הגודל, הצורה והפונקציונליות של ארונות יכולים להשתנות במידה רבה, הם בדרך כלל מגיעים בשתי צורות עיקריות: חדרי ארונות וארונות פתיחה.

 • חדרי ארונות: מדובר בחללים מרווחים שאדם יכול להיכנס אליהם פיזית. הם יכולים לנוע בין חלל צנוע לחדר רחב ידיים, והם מספקים מקום רב לאחסון ומשמשים גם כאזור הלבשה. חדר ארונות יכול להיות חדר שיועד לכך בשלב עיצוב הבית או חדר ריק שעבר הסבה והפך לחדר ארונות בעזרת יוזמה וראש יצירתי.
 • ארונות פתיחה: מדובר ברהיט סגור שניתן להזיז. הם נפוצים יותר בבתים או בחדרים קטנים יותר ויכולים להיות פונקציונליים בדיוק כמו חדרי ארונות אם הם מתוכננים היטב. כמו כן אפשר למצוא ארונות שיש להם דלות פתיחה רגילות וכן ארונות שיש להם דלתות הזזה לנוחות מקסימלית ולחיסכון במקום.

נחיצותו של ארון

 • ארגון: תפקידו העיקרי של ארון הוא לשמור על סדר בפריטים. כאשר יש לכם מקום ייעודי עבור הבגדים, האביזרים או פריטים אחרים, הרבה יותר קל לאתר אותם. זה יכול לחסוך זמן, במיוחד בבקרים עמוסים כאשר אתם צריכים למצוא במהירות תלבושת ספציפית או סניקרס אופנתיות לנשים שיתאימו להופעה שבחרתם.
 • ניהול החלל: ארונות עוזרים למקסם את החלל בחדר. על ידי אחסון פריטים בצורה אנכית על מדפים או תלייה על מוטות, הרבה משטח הרצפה מתפנה.
 • הגנה: ארון מספק הגנה לפריטים שלכם מפני אבק, אור שמש ישיר ונזק פוטנציאלי. בגדים, למשל, יכולים לדהות או להישחק כאשר הם נחשפים לאור שמש ישיר באופן קבוע.
 • אסתטיקה: ארון מעוצב היטב יכול לשפר את מראה החדר. במקום שבגדים או אביזרים יהיו פזורים מסביב, אחסון מוצנע שלהם מעניק מראה נקי ומאורגן יותר לחלל.

 

עיצוב הארון המושלם

 • הבנת הצרכים שלכם: לפני שתתחילו לחשוב על העיצוב, הבינו מה הם הצרכים שלכם. כמה שטח אחסון אתם צריכים? האם אתם מחפשים לאחסן רק בגדים או גם לאחסן ספרים או חפצים אחרים? תשובות על שאלות כאלה יספקו תמונה ברורה יותר של סוג הארון שישרת אתכם בצורה הטובה ביותר.
 • הגדילו את השטח האנכי: ככל שתנצלו לגובה את שטח האחסון הזמין אתם תנצלו באופן משמעותי את קיבולת הארון. התקנת מדפים מרובים או שימוש בסלסלות אחסון שבהן הפריטים מסודרים כמו כרטסת ינצלו משמעותית ובאופן יעיל את חלל המדף.
 • אפשרויות אחסון מגוונות: שילוב של מדפים, מוטות, מגירות ווים יספקו צרכי אחסון שונים. לדוגמה, בעוד מוטות מושלמים לתליית בגדים, מגירות הן אידיאליות לאחסון פריטים קטנים יותר או פריטים שתרצו לאחסן בדיסקרטיות.
 • חשבו על תאורה: אם אתם מעצבים חדר ארונות תאורה נכונה היא קריטית. מעבר לכך שזה עוזר באיתור פריטים, תאורה טובה יכולה גם לשדרג את המראה הכללי של הארון. שקלו להוסיף תאורה עילית או אפילו פנסי לד בתוך המדפים וסביב היקף הארון.
 • נגישות: הפריטים שבהם אתם משתמשים לעתים קרובות צריכים להיות הקלים ביותר להשגה. פריטים עונתיים או פריטים בשימוש נדיר יכולים להיות מאוחסנים במדפים גבוהים יותר, בעוד ללבוש יומיומי או אביזרים בשימוש קבוע צריכים להיות בהישג יד.
 • בחרו חומרים מתאימים: החומר שתבחרו לארון שלכם צריך להיות חזק מספיק כדי להחזיק את משקל הפריטים שלכם וגם להיות קל לניקוי. עץ, MDF ומלמין הם בחירות פופולריות.
 • חשבו על אוורור: במיוחד בארונות המאחסנים בגדים, אוורור חיוני למניעת עובש או ריחות טחב. ודאו שיש מרווח מסוים בארונות המאפשר זרימת אוויר או שקלו להתקין פתחי אוורור אם מדובר על חדרי ארונות.
 • התאמה אישית: בעוד פונקציונליות היא המפתח, אין כל נזק בהוספת מגע אישי. בין אם זה הצבע, העיצוב של הידיות או אביזר כמו מראה יכול לתת טאץ' ייחודי שמוסיף המון.

לסיכום

עיצוב של בית הוא מלאכת מחשבת מאתגרת השואפת לשילוב בין פונקציונליות לאסתטיקה. על אחת כמה וכמה כשמדובר בארון בגדים שמטרתו מצד אחד לאחסן באופן מוצנע פריטים רבים ולשמור על מראה מסודר בחדר, ומהצד השני לספק נוחות מרבית והגנה טובה לכל הפריטים המאוחסנים. ככל שתקדישו מחשבה ותבחנו את האפשרויות העומדות בפניכם, תבינו לעומק מה הצרכים שלכם מהארון ותכירו שיטות אחסון שונות, כך תצליחו לדייק את עיצוב הארון הספציפי שלכם. סידור נכון יסייע לכם להתארגן במהירות בבקרים לחוצים מבלי להשאיר בלגן שלם בחדר. הוא גם יגן על הבגדים וישמור עליהם מפני רטיבות או בלאי ובאופן כללי יספק לכם תצוגה נוחה של המלתחה שלכם. באמצעות עיצוב מחושב ומחשבה קפדנית תוכלו לשמור על החדר שלכם מסודר ונעים וליהנות מתחושה מרגיעה ושלווה בכל פעם שתשהו בו.

נגישות
גלילה לראש העמוד